אודות 'רפאנו ונוושע'

בשעה שהחולה ובני משפחתו נקלעים בבת אחת ובאופן פתאומי למצבם הרפואי המסובך … ושואלים מאין יבוא עזרי! אז באותם רגעים הרי גורל, מצפים ומייחלים הם לבשורות טובות – מקבלות המילים "רפאנו ה' ונרפא הושיענו ונוושעה" משמעות מיוחדת !! .

"רפאנו ונוושע" עומדת הכן לתת מענה ופתרון לשאלה זו.

 "רפאנו ונוושע"- איתך כאן ועכשיו, לעזור ולכוון ,לתמוך ולהדריך בכל צער ומצוקה.

רפאינו-מטרתינו

מטרתנו

מטרתנו ושליחותנו– לסייע לכל אדם הפונה אלינו בעת חולי ומשבר.

להפנות למיטב הרופאים בארץ ובחו"ל, ללוות ולקצר הליכים בירוקרטיים, לסייע ולתמוך כלכלית במשפחות שנקלעו למצוקה עקב מצב בריאותי.

אנחנו מבינים כמה קשה להתמצא בסבך הרפואי, המנהלי והכלכלי כאשר כל הכוחות והאנרגיות מופנים באופן פתאומי לחולה. המועקה, החשש, הפחדים והצורך לפעול משתקים בעוד הצורך לפעול מהר ובאופן ממוקד ויעיל הופך חיוני.

הקמת העמותה

עמותת "רפאנו ונוושע" הוקמה בעצה אחת ע"י רבנים ואישי ציבור בשנת 2010 – זאת מתוך קשב רב למצוקת הקהילה והכרת הצורך הגדול בהקמת מרכז של תמיכה והכוונה הרפואית.

העמותה הציבה לה למטרה להגיש כל סיוע ועזרה, זמינה ומקצועית ללא הבדל בין דת גזע מין או עדה.

כיום משרדי עמותת "רפאנו ונוושע" הפכו למרכז לקבלת קהל ולפניות ציבור מהארץ ומחו"ל.

במשרדי העמותה, מקבלים את הפונים, לומדים את הנתונים, מזהים את המצוקה ומפנים לרופאים והמטפלים בתחום הרלוונטי.

העמותה מלווה את המשפחה בכל הפרוצדורה וכשנדרשת לכך אף מקצרת תהליכים בירוקראטיים.

רפאינו-הקמת-העמותה

פעילות העמותה

רפאינו-ייעוץ-רופאים

ייעוץ והכוונה רפואית
למיטב הרופאים בארץ ובחו"ל

מערכת הבריאות בישראל היא מערכת ענקית ורבת זרועות. לעיתים, עקב גילוי של מחלה מוכרת וקשה, מרגיש החולה אבוד וחסר אונים ואינו יודע כיצד לפעול ולהיכן לגשת לקבלת הטיפול.

בנקודה זו נכנסת לפעילות עמותת "רפאנו ונוושע" ומסייעת לחולה בנושא הרפואה דבר המאפשר לו לקבל את המידע המיטבי ביותר תוך הפניית החולה לבדיקה או הרופא הרלוונטי.

שירותי אמבולנס לחולים ונכים

חולים רבים נזקקים לטיפולים ארוכי טווח ולביקורים תכופים במרכזים רפואיים. נסיעות אשר מקשות על החולים גם פיזית וגם כלכלית. לשם כך עומד הכן אמבולנס המאובזר בכל הציוד הרפואי החיוני והדרוש המסיע את הזקוקים לשרות זה בבטחה תוך כדי ניטור רפואי מלא.

מחנות "נופשים לבריאות"
ועריכת נופשונים וימי כיף
לילדים חולי סרטן

הרבה ילדים חולי סרטן ל"ע מאושפזים בבית החולים ברוב ימות השנה עקב מחלתם האיומה. הכאבים והפחדים הם מנת חלקם היומית. פחד ודאגה מתמדת בשעה שאינם יודעים מה ילד יום ומה יהא עתידם! האם הם יצליחו בס"ד להתמודד עם מחלתם המאיימת להכריעם ח"ו או שמא …

ההורים  ממקדים את כל תשומת ליבם אך ורק לילד החולה ע"מ להקל מסבלו ולתמוך בו נפשית ורגשית ושאר בני המשפחה נופלים בין הכיסאות, הבית שבור ורצוץ… בדיוק לשם כך, עמותת "רפאנו ונוושע" מארגנת מחנות "נופשים לבריאות". ואליהן מצטרפות המשפחות אשר להם ילד חולה  לימי כיף רצופים פעילויות ואטרקציות  כמו הופעות אומנים, קוסמים, זמרים, טיסות בשמי הארץ ועוד.

יצויין , שלנופשונים מוזמנות המשפחות בהרכבן המלא.

השאלת ציוד רפואי ושיקומי

חולים רבים שנקלעו באחת לבעיה רפואית המצריכה שיקום לאורך זמן , כאשר הם משתחררים מבי"ח הם לא יודעים כי מחכה להם תקופה ארוכה וקשה של שיקום וטיפולי פיזיותרפיה . כמו"כ הם נקלעים למצב שהם זקוקים לציוד רפואי ושיקומי אשר עלות המכשירים הרפואיים הללו היא לפעמים יקרה מאוד לאזרח הממוצע. בעמותת "רפאנו ונוושע" ניתן לקבל בהשאלה ציוד רפואי חדש ומתקדם גם לתקופות ארוכות מאד.

רפאינו-תרומת-דם

תמיכה במשפחות חולים ונזקקים

"רפאנו ונוושע" גם נוטלת חלק במימון תרופות יקרות אשר אינם כלולות בסל התרופות. כמו כן מטפלת האגודה במשפחות אשר מחמת הטיפול בבן המשפחה וההוצאות הרפואיות נקלעו למצב כלכלי קשה.

הקמת מערך מתנדבים שישהו בבתי החולים ליד החולים. מתנדביה היקרים ישהו ליד מיטת יקירכם ויתנו לו את כל תשומת הלב ע"מ שבני המשפחה יוכלו לנוח ולהחליף כח.

מערך נהגים המוכנים להסיע ברכבם חולים ובני משפחותיהם למרכזים רפואיים ומהם לביתם..

הקמת מפעלי רווחה

כמו כן מפעילה העמותה מגוון פעילויות לרווחת החולים ובני משפחותיהם כמו:

כמו"כ העמותה מחלקת לקראת החגים תלושי מזון למשפחות חולים ונזקקים ע"מ לסייע בעדם לרכוש מוצרים לקראת החג.

מלבד זאת העמותה גם מסייעת למשפחות ברוכות ילדים ומעוטי יכולת בתמיכה כספית בעיתות מצוקה.

התרמות דם

בעקבות הצורך הגדול להעניק מנות דם טריות לאזרחים שנפצעים ל"ע בתאונות דרכים או תאונות עבודה ה"י. או חולים הזקוקים לניתוחים וברובם הגדול הם נזקקים למנות דם טריות. אי לכך מקימה עמותת "רפאנו ונוושע" מאגר של תורמי דם המסוגלים ומוכנים בכל רגע נתון להגיע למרכז רפואי לתרום דם ולהציל חיים.

אזור הפעילות

עמותת "רפאנו ונוושע" נותנת את שירותיה לכלל חלקי האוכלוסיה והפונים מכל רחבי הארץ.

היעוץ ניתן בעברית אנגלית אידיש צרפתית

פעילות בחו"ל

משרדי האגודה נמצאים אומנם במשרדי עמותת "רפאנו ונוושע" שבנתניה. אולם מצודתה פרוסה הרבה מעבר לים. התיקים שמופנים למשרדי האגודה מגיעים מניו יורק , צרפת, שוויץ, אוסטריה, אנגליה

איך תוכלו לעזור?​

עמותת "רפאנו ונוושע" מפעילה את כל שרותיה אך ורק בעזרת תרומות. תרומה לאגודה תאפשר למתנדביה לעזור ולסייע ליותר חולים. אם זה בשירותי אמבולנס, או בהשאלת ציוד רפואי ושיקומי, או בפעילות כיף ומחנות לילדים חולי סרטן. אנא היו שותפים להצלת חיים והרימו תרומותיכם קודש להמשך מפעל קדוש זה. וכידוע מאמר חז"ל : "אם אתה משמח את שלי אני משמח את שלך"!!!

אנא אם ברצונכם לתרום או להתנדב לאגודה נא שילחו את פרטיכם באמצעות טופס זה למשרדי האגודה ואנו ניצור עימכם קשר . תודה מראש ותזכו למצוות.